المان‌های موفقیت

مسلماً فقط نمی‌خواهیم با معنا و مفهوم سئوی جامع آشنا شویم بلکه می‌خواهیم نحوه تأثیرگذاری آن بر موفقیت و رتبه‌ی وب‌سایتمان را درک کنیم. پرسش کلیدی این است که به عنوان مدیر یک وب‌سایت باید چه کارهایی انجام دهیم تا مطالب و مقالات منتشر شده در وب‌سایتمان هم از لحاظ ذهنی و هم از نظر عینی و بصری شاخص شود و به خوبی نظر کاربران را جلب کند؟

نخست باید از خود وب‌سایتتان شروع کنید. وب‌سایت‌های بزرگ و مشهور مشخص، متمرکز، خوانا و قابل پیمایش هستند. اگر می‌خواهید دکوراسیون‌های اضافی به وب‌سایت خود اضافه کنید، ساده‌سازی طراحی را فراموش نکنید، در چنین مواردی بهتر است از طراحی فلت استفاده کنید.

مطمئن شوید که طراحی وب‌سایتتان را مطابق با علم خوانایی و اسکن چشم انجام می‌دهید، از فونت‌های مشخص و به اندازه کافی بزرگ استفاده کنید تا کاربران بتوانند بی دردسر و با کم‌ترین زحمت مقالات شما را مطالعه کنند. پیمایش وب‌سایت را با استفاده از هدینگ ها و عناوین منویی که روشن و قابل درک هستند ساده کنید (« خبرها» در مقابل « اتفاقات روز»).

هر یک از موارد ذکر شده موجب بهبود تجربه‌ی خواندن مقالات می‌شود و یافتن سایر مقالات منتشر شده در وب‌سایت را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.

پیشنهاد می کنم این مطلب رو هم بخونید :  عجیب ترین لباس غواصی در 130 سال پیش (+تصاویر)

عنصر بعدی که باید روی آن تمرکز کنید، محتوای وب‌سایت است. ببینید رقبایتان دارند چه کار می‌کنند و سعی کنید بفهمید چطور می‌توانید کارهای آن‌ها را بهتر و حرفه‌ای‌تر انجام دهید. آیا می‌توانید فیلم‌های بیشتر، منابع ارزشمندتر و مصاحبه با کارشناسان معروف زمینه‌ی کاری‌تان را به وب‌سایت اضافه کنید؟

اگر می‌خواهید اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و بک لینک از وب‌سایت های با پیج رنک بالا را به دست آورید بهتر است محتوایی ارائه کنید که تولیدکننده‌ی ارزش باشد. این ارزش تأثیرگذار می‌تواند در قالب سرگرمی، آموزش، اطلاعات و یا حتی گفت‌وگوها به کاربران ارائه شود. هر وقت که می‌خواهید مقاله یا محتوایی را برای وب‌سایتتان تولید کنید، از خود بپرسید : « آیا زندگی کاربران و مخاطبان وب‌سایت بعد از مطالعه‌ی این مقاله بهبود خواهد یافت؟ « اگر پاسخ شما به این سؤال کلیدی نه است، هرگز آن مقاله و محتوا را در وب‌سایت خود منتشر نکنید.

بعد به دنبال اصول اولیه  مقالات خود بروید. از نویسندگان زبده و کار بلد برای تولید محتوا استفاده کنید و یک ویرایشگر را برای رفع غلط‌های املایی و اشتباهات دستوری مقالات استخدام کنید. برای تولید ویدیو، از دوربین‌های با کیفیت و نورپردازی حرفه‌ای استفاده کنید و برای ضبط صدا هم میکروفن‌های پیشرفته  را به کار ببرید.

برای تولید اینفوگرافیک ها و تصاویر وب‌سایت، فردی را که آشنا به نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش تصاویر نظیر فتوشاپ است را استخدام کنید. در نهایت هم با بهبود جنبه‌های فنی صفحات سعی کنید یافتن مقالات و محتوای وب‌سایتتان را برای خزنده‌های وب (web crawlers) و موتورهای جست‌وجو ساده کنید.

در آخر هم بر روی حضور خود در شبکه‌های اجتماعی و ترویج برندتان تمرکز کنید. در یک نگاه گسترده‌تر و جامع‌تر، شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی ظرفیتی منحصر به فرد برای ایجاد ارتباطی با معنا و فعال با کاربران را در اختیار شما می‌گذارند که می‌توانید از آن برای ساخت شهرت خود به عنوان منبعی حرفه‌ای و قابل اعتماد استفاده کنید. در واقع، با قرار گرفتن در مقابل دید جامعه‌ی بزرگ کاربران در شبکه‌های اجتماعی شانس ایجاد بک لینک‌های با کیفیت و متعدد برای وب‌سایتتان چند برابر خواهد شد.

خیلی روشن و ساده است : هر چه افراد بیشتری مقالات شما را ببینند، کاربران بیشتری از محتوای منتشر شده در وب‌سایت شما لذت خواهند برد و آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک خواهند گذاشت.

هم زمان با تغییرات موتورهای جست‌وجو و سئو، شیوه‌های ارائه شده از سوی سئوی جامع بیشتر، مفیدتر و مهم‌تر خواهند شد. یک تجربه‌ی کاربری قوی و لذت‌بخش، طبیعتی جدید در عصر مرغ مگس‌خوار است و دستیابی به آن از طریق طراحی پویا، مقالات با کیفیت بالا و حضور در رسانه‌های اجتماعی و جامعه به معنای کاربران راضی و در نهایت کسب و کاری موفق و پر سود است.

سئوی جامع : تضمینی برای موفقیت چشم‌گیر وب‌سایت و تجارت آنلاین شما

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر